Sztuka

14- 20 marca – Ze sztuką po drodze. Przegląd teatralny tygodnia.

Aż sześć spektakli – dokładnie tyle mamy Wam do zaproponowania na najbliższe dni. Zapraszamy do zapoznania się z kolejną odsłoną naszych teatralnych zapowiedzi.

Rzadko się zdarza, by w jednym tygodniu wszystkie znajdujące się w naszym mieście sceny miały do zaproponowania tak różnorodny repertuar, dlatego też gorąco zachęcamy Was do wyjścia do teatru.

Teatr Wierszalin: “Kroniki sejneńskie” (reżyseria: Bożena Szroeder)
Przedsięwzięcie artystyczne zrealizowane we współpracy z aktorami teatr młodzieżowego działającego przy Ośrodku „Pogranicze” w Sejnach. To historia miasta opowiadana przez jego najmłodszych mieszkańców słowami wspomnień najstarszych – Żydów, Cyganów, Białorusinów, Litwinów, Polaków i Rosjan… Niezwykły spektakl o potrzebie tolerancji, znaczeniu tradycji, szacunku dla innych kultur, wiar i narodów, w którym opowiadają prawdziwe historie przeplatają się z niezwykłymi sejneńskimi legendami.
Data: 16 marca 2013 r. (sobota), godz. 18.00.

Białostocki Teatr Lalek: ”Szwejk” (reżyseria: Petr Nosálek)
Poznajcie Józefa Szwejka, stałego bywalca do „Karczmy Pod Kielichem”, gdzie pośród tańców, rozbrzmiewającej na żywo muzyki oraz unoszącego się w powietrzu zapachu grogu można poczuć klimat Pragi z początku dwudziestego wieku….Spektakl łączy w sobie to, co najbardziej czeskie – wspaniałe poczucie humoru, atmosferę praskich karczm oraz znaną na całym świecie tradycję czeskiego teatru lalek. Atutami przedstawienia są bez wątpienia scenografia Pavla Hubicki i muzyka Krzysztofa Dziermy,
Data: 16-17 marca 2013 r. (sobota, niedziela), godz. 18.00

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki: “Zapiski oficera Armii Czerwonek” (reżyseria: Andrzej Jakimiec)
Sztandardowy spektakl białostockiego teatru (od ponad 20 lat na scenie) z Krzysztofem Ławniczakiem w roli głównej. Adaptacja powieści Serkiusza Piaseckiego. Młodszy lejtnant Michaił Zubow, który 17 września 1939 roku wkroczył na terytorium Polski, to przykład żołnierza, który nie potrafi zdobyć się na samodzielne myślenie, a jego działania opierają się na ślepym posłuszeństwie i nienawiści do wyimaginowanych „burżuazyjnych” wrogów. Poznajcie jego niezwykłą historię.
Data: 16-17 marca 2013 r. (sobota, niedziela), godz. 17.00

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza: „Bliskość” (reżyseria: Akademia Tańca Szał)
Opowiadający o miłości, nienawiści, tęsknocie, zazdrości i przyjażni spektakl stworzony przez tancerzy Akademii Tańca Szał z myślą o Szymonie – półrocznym chłopcu z zespołem Downa, który przeszedł skomplikowaną operację serca i potrzebuje środków na rehabilitację. Solistami w spektaklu są osoby znani z takich telewizyjnych programów, jak „Got to Dance Tylko Taniec”, „Mam Talent” czy You Can Dance”.
Data: 16 marca 2013 r. (sobota), godz. 18.00, 19.30

Opera i Filharmonia Podlaska: “Jaś i Małgosia” (reżyseria: Roberto Skolmowski)
W najbliższy weekend zapraszamy równeż do Opery i Filharmonii Podlaskiej na bajkę muzyczną powstałej w oparciu o utwór Jana Brzechwy. Przedstawienie, które powstało z myślą o najmłodszym odbiorcy (dzieci już od 2 roku życia). Aktorzy są w tu przebrani za muzyczne instrumenty, dostają je do ręki również widzowie – tak więc będą oni współtworzyć muzykę w przedstawieniu.  Znakomita zabawa dla całej rodziny gwarantowana!
Data: 16 marca 2013 r. (sobota), godz. 10.30, 12.00, 14.00, 17 marca (niedziela), godz. 12.00

Teatr Trzyrzecze: “Dziesiona”  (reżyseria: Konrad Dulkowski)
Tytułowa “dziesiona” to w gwarze przestępczej kradzież z pobiciem. Jak mówi główny bohater przedstawienia, został przestępcą, bo wstydził się kraść. Spektakl stanowi zaś opowieść o jednej z największych sił determinujących nasze życie – strachu przed ośmieszeniem. A także o potrzebie wypełniania narzuconych przez środowisko ról społecznych, o wzorcach kształtujących “prawdziwego” mężczyznę.
Data: 19-20 lutego 2013 r. (wtorek, środa), godz. 19.00

Możesz również polubić…