Gdzie by tu... Kulinarnie Sztuka

7-13.01.2013 – Ze sztuką po drodze. Przegląd teatralny tygodnia.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najbardziej interesujących, naszym zdaniem, propozycji teatralnych.
Obecnie mamy na rynku kulturalnym dość bogaty repertuar sztuk teatralnych. Specjalnie dla naszych czytelników wybraliśmy po jednej z najważniejszych ośrodków. Warto się wybrać – weekend i zbliżająca się wielkimi krokami akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spowodowała, że wiele teatrów przyłącza się do wspólnego “grania” i przygotowała z tej okazji dodatkowe przedstawienia. A zatem zachęcamy Was do wspólnego udziału w Orkiestrze i skorzystania z poniższych propozycji.kulturalnych.

 

Teatr Wierszalin: „Wszyscy Święci. Zabłudowski cud.” (reżyseria: Piotr Tomaszuk)
Na scenę supraskiego teatru wraca spektakl, który opowiada o wydarzeniach w Zabłudowie sprzed prawie 50 lat. W 1965 r. miało tam dojść do ukazania się Matki Boskiej. Wydarzenie to wciąż budzi emocje i wspomnienia – tym bardziej, że przez wiele lat władze PRL zarzucały jego uczestnikom ciemniactwo, choroby psychiczne i uleganie zbiorowej sugestii. Jak zaznacza Piotr Tomaszuk, sztuka tworzona jest w formule „work in progress” – jej premierą ma być nie pierwszy publiczny pokaz, a dopiero ostatni.
Data: 12-13 stycznia 2013 r. (sobota, niedziela), godz. 18.00.

Białostocki Teatr Lalek: ”Kraina śpiochów” (reżyseria: Bernarda Bielenia)
Białostocki Teatr Lalek ma propozycję teatralną, która wielu mamom i tatom z pewnością przypomni ich własne dzieciństwo. Na podstawie krótkiego opowiadania Michaela Endego (autora słynnej „Niekończącej się opowieści”) Marta Guśniowska stworzyła historię o Królu Śpiochów, który wyrusza w długą drogę, by uwolnić swoje królestwo od koszmarnych snów. Problem jest jednak dużo bardziej złożony, bo córka króla cierpi na bezsenność. W trakcie wyprawy nasz bohater odkrywa, że rola ojca jest ważniejsza, niż rola króla…
Data: 12-13 stycznia 2013 r. (sobota, niedziela), godz. 10.00, 13.00, 16.00.

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki: „Karnawał z Pippi Pończoszanką – Bajkowy świat Astrid Lindgren” (reżyseria: Andrzej Beya-Zaborski).
W niedzielne popołudnie Teatr Dramatyczny zaprasza na spektakl w reżyserii Andrzeja Beya-Zaborskiego z udziałem aktorów Teatru Dramatycznego. Stworzona przez Astrid Lingren dziewczynka o imieniu Pippi mieszka bez rodziców, za to z koniem i małpką, śpi z głową pod kołdrą i nogami na poduszce, nie zna tabliczki mnożenia, ale nikogo się nie boi, a dla przyjaciół zrobi wszystko… Po przedstawieniu na wszystkich widzów czekają sesja zdjęciowa z aktorami oraz liczne konkursy i zabawy.
Data: 13 stycznia 2013 r. (niedziela), godz. 12.00.

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza: „Awantura w Chioggi” (reżyseria: Paweł Aigner)
Dwugodzinna adaptacja XVIII-wiecznego dzieła Carla Goldoniego w wykonaniu studentów IV roku Akademii Teatralnej to dynamiczny pokaz doskonałego humoru i aktorstwa. Akcja sztuki rozgrywa się w małym, portowym miasteczku Chioggi, którego mieszkanki pod nieobecność swoich mężów zajmują się głównie plotkowaniem, intrygowaniem, kpinami i przekomarzaniem się. Po powrocie mężczyzn rozmowy przeradzają się w kłótnie i spory, które próbuje załagodzić przybyły z Wenecji koadiutor Isidoro.
Data: 12-13 stycznia 2013 r. (sobota, niedziela), godz. 18.00.

Opera i Filharmonia Podlaska: „Jaś i Małgosia” (reżyseria: Roberto Skolmowski)
W najbliższy weekend zapraszamy również do Opery i Filharmonii Podlaskiej na premierę bajki muzycznej powstałej w oparciu o utwór Jana Brzechwy. Przedstawienie, które powstało z myślą o najmłodszym odbiorcy (dzieci już od 2 roku życia). Aktorzy są w tu przebrani za muzyczne instrumenty, dostają je do ręki również widzowie – tak więc będą oni współtworzyć muzykę w przedstawieniu.  Znakomita zabawa dla całej rodziny gwarantowana!
Data: 12 stycznia 2013 r. (sobota), godz 16.00, 13 stycznia 2013 r. (niedziela), godz. 12.00.

Możesz również polubić…