Założenie pierwszych kolczyków to dla dziecka duże przeżycie, dlatego warto je zaplanować w odpowiednim czasie i przy użyciu bezbolesnej i bezpiecznej metody tak, by sam zabieg zapadł w pamięci malucha jako ekscytujące i miłe doświadczenie. Kiedy jest najlepszy wiek na piercing uszu u dziecka? Czy zakładanie kolczyków niemowlakom jest bezpieczne? W poniższym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak rozwiązać dylematy związane z przekłuwaniem uszu u dzieci.
Czy można zakładać kolczyki niemowlakom?
Spora część rodziców decyduje się założyć kolczyki dla niemowlaka już w pierwszych miesiącach jego życia. Powodem tego jest zazwyczaj to, by maluch nie pamiętał samego momentu zabiegu. Z punktu widzenia medycyny tak wczesna decyzja o założeniu kolczyków nie ma wpływu na rozwój i zdrowie dziecka, i nie ma do tego żadnych przeciwwskazań. Jedynym zagrożeniem dla malca jest to, że kolczyki dla dziecka mogą być przez niego nieumyślnie pociągnięte i zgubione.
Jeżeli rodzic chce poczekać z piercingiem, aż dziecko skończy kilka lat, powinien przede wszystkim przygotować malca na to wydarzenie, przeprowadzając z nim rozmowy i tłumacząc, jak ta czynność będzie przebiegała. Dzięki nowoczesnej metodzie Blomdahl rodzice nie muszą się obawiać, że dziecko podczas zabiegu doświadczy bólu. Ten system jest niezwykle szybki, bezbolesny i oparty na rygorystycznych zasadach sterylności. Właśnie to powoduje, że nawet kilkuletnie dziecko przechodzi przez proces zakładania kolczyków spokojnie i bez zbędnego stresu.
Jak wybrać pierwsze kolczyki dla dziecka?
Wiele dzieci cierpi z powodu różnego rodzaju alergii, w tym alergii kontaktowej na metale zawarte w biżuterii. Objawy takiego uczulenia mogą być bardzo niekomfortowe dla dziecka i nieestetycznie wyglądać. Zalicza się do nich: chropowatą wysypkę, zaczerwienienie, swędzące wykwity skórne, obrzęk i pokrzywkę. Właśnie te symptomy mogą być skutkiem zetknięcia się delikatnej skóry dziecka z kadmem, niklem, palladem, srebrem czy złotem. To dlatego kolczyki dla niemowlaka oraz starszych dzieci, powinny być wykonane z hipoalergicznych, nowoczesnych i bezpiecznych materiałów, które nie tylko nie sprowokują reakcji alergicznej, ale będą również ładne i trwałe.
Niezależnie od tego, w jakim wieku dziecka będziecie chcieli założyć mu pierwsze kolczyki, zdecydujcie się na zdrową biżuterię wykonaną z tytanu medycznego lub plastiku medycznego, o których więcej dowiecie się poniżej.
Tytan medyczny i plastik medyczny — jakie mają właściwości?
Zalety plastiku i tytanu medycznego są dosyć liczne, ale najważniejszą z nich jest to, że nie zawierają alergizujących metali i są całkowicie neutralne dla skóry. To właśnie z tych materiałów tworzona jest nietuzinkowa oferta biżuterii hipoalergicznej marki Blomdahl, która podbiła serca miłośników zdrowych i pięknych ozdób jubilerskich. Kolejnymi atutami tytanu i plastiku medycznego są:
- lekkość, która sprawia, że noszenie kolczyków jest bardzo wygodne,
- plastyczność, która umożliwia projektowanie i tworzenie modeli biżuterii o niebanalnych kształtach,
- trwałość i wytrzymałość, które pozwalają na wieloletnie zakładanie ozdób bez obaw o zarysowanie, uszkodzenie czy utratę walorów estetycznych;
Wszystkie wymienione powyżej cechy materiałów hipoalergicznych pozwalają marce Blomdahl tworzyć unikatowe wzory biżuterii z wyjątkowymi platerami i zdobieniami w postaci mieniących się kryształów i kamieni.
Nieistotne, kiedy zdecydujecie się założyć swojemu malcowi pierwsze kolczyki dla dziecka. Najważniejsze, żebyście zdecydowali się na bezpieczną metodę przekłuwania i biżuterię, która nie wywoła u Waszego dziecka alergii i podrażnień.